Werken bij RIJK: Iedereen kan dit vak inrollen

Inkopen is een vak. En hoewel er opleidingen zijn op het gebied van inkoop en aanbestedingen, bestaan er geen langdurige studies die zich uitsluitend hierop richten. Bij RIJK leiden ze hun nieuwe collega’s daarom zelf op. Elke nieuwe medewerker volgt, vanaf de eerste dag, het interne opleidingsprogramma. Hierdoor kun je als nieuwbakken inkoopadviseur al snel geheel zelfstandig aan de slag.

Of je nu een achtergrond als recruiter hebt, werkzaam bent geweest in de ICT, uit het bankwezen of uit de commercie komt, maak eens kennis met Joris Kuttschruitter, naast inkoopadviseur ook de opleidingscoördinator binnen RIJK.

Koffiegesprek
“Zodra iemand is aangenomen start het programma. Stap één is het ontmoeten van alle collega’s en het leren kennen van de organisatie. Het is een start vol koffie en gesprekken, die een mooie basis legt. Net als de boeken die ik de collega’s aanbied. Verplichte theoretische kost, maar o zo nuttig in de praktijk.”

Negen maanden lang begeleidt Joris nieuwkomers op de voet met als doel dat ze zo snel en goed mogelijk volledig meedraaien en de verantwoordelijkheid krijgen voor eigen aanbestedingstrajecten. “Met de theoretische kennis die we bieden zit het goed. Belangrijker is het coachen op praktische vaardigheden. Bijvoorbeeld als het gaat om de rol die je inneemt in een projectteam ten opzichte van de opdrachtgever.”

Voortgangsgesprek
Een adviesvaardigheidstraining is dan ook één van de onderdelen van het programma. Samen met Lilian Döpp, manager interne organisatie, voert Joris daarnaast met iedereen elke vier weken een voortgangsgesprek. “Het is goed om te weten hoe iemand erin zit. Zijn er dingen die men bijvoorbeeld lastig vindt, of even iets minder gaan, dan spelen we daar gelijk op in. Het is ook goed voor de vinger aan de pols, want na een week of vier krijgen de meeste al een eerste, eigen aanbesteding onder hun hoede. Van het gewoon doen in de praktijk leer je immers nog altijd het meest.”

Eindgesprek
Het opleidingsprogramma wordt afgesloten met een presentatie aan het MT en de senior inkopers. Het gaat hier dan om leren van elkaar. “De presentatie is een mooi meetmoment in de eerste periode bij RIJK. De nieuwe collega vertelt over het ontwikkelingsproces en welke bevindingen er allemaal opvallen. Niet alleen voor de nieuwe medewerker is het een mooi evaluatiemoment, ook voor ons als organisatie levert de frisse blik vaak nieuwe inzichten op waar we altijd veel van opsteken.”

Koffie en een goed gesprek

Wil je meer weten over werken bij RIJK?

Laat jouw gegevens achter voor een vrijblijvende kop koffie met Lilian